Olbrzymi wzrost dochodów polskich menedżerów

[2012-11-28 12:50:29]

Firma doradcza Hay Group przedstawiła raport na temat wynagrodzeń menedżerów wyższego szczebla w 15 krajach świata. Wynika z niego, że Polska należy do państw, w których dochody kadry kierowniczej rosną najszybciej ze wszystkich badanych państw. O ile w 2001 r. roczne wynagrodzenie polskiego menedżera wynosiło prawie 66 tys. USD, to po 10 latach dobiło do 136,5 tys. dolarów, czyli około 35 tys. złotych miesięcznie.

Największy skok dochodów menedżerskich w ciągu ostatnich 10 lat zanotowano w Chinach (blisko 250%) i RPA (241%), najmniejszy w Meksyku (25%) i USA (38%). Wolniej niż w Polsce rosną też między innymi dochody rosyjskich, meksykańskich czy holenderskich menedżerów.

Z badań Hay Group wynika, że kadra kierownicza wyższego szczebla najlepiej zarabia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (204 tys. dol. rocznie) i w Niemczech (194 tys.). Najniższe są zarobki menedżerów w Indonezji (74 tys. dol.) i w Chinach (123 tys.). Polska znajduje się w dolnej części tabeli, ale już prawie zrównała się z Wielką Brytanią.

Piotr Szumlewicz


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Wsparcie na rzecz funkcjonowania projektu Czerwony Goździk
https://zrzutka.pl/evh9hv
Do 18 maja
Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


29 lipca:

1943 - Oddział Gwardii Ludowej Jana Choiny ps. „Doktor” zaatakował między Zwierzyńcem a Biłgorajem pociąg wojskowy z niemiecką jednostką pacyfikacyjną, wykolejając lokomotywę. W walce zabito kilkunastu Niemców, zdobyto broń i amunicję.

1964 - W Kijowie zmarła Wanda Wasilewska, pisarka, działaczka komunistyczna, wiceprzewodnicząca PKWN.

1979 - W Starnbergu zmarł Herbert Marcuse, niemiecki filozof i socjolog. Przedstawiciel szkoły frankfurckiej. Jeden z gł. ideologów nowej lewicy.

1980 - W Hucie Warszawa strajk solidarnościowy z robotnikami Wybrzeża.

1990 - W Wiedniu zmarł Bruno Kreisky, austriacki polityk socjaldemokratyczny, działacz SPÖ. W latach 1970-1983 kanclerz Republiki Austrii.

1990 - Mongolska Partia Ludowa zdobyła 85% głosów w pierwszych wielopartyjnych wyborach parlamentarnych w Mongolii.

2001 - W Cieszynie zmarł Edward Gierek, I sekretarz KC PZPR w latach 1970-80.

2009 - Partia Komunistów Republiki Mołdawii (PCRM) wygrała przedterminowe wybory parlamentarne.


?
Lewica.pl na Facebooku