Ukraina: Manifestacyjna rezygnacja kandydata na prezydenta

[2014-05-01 09:04:15]

Ze startu w wyborach prezydenckich zrezygnował były polityk Partii Regionów Oleg Cariow, który prezentował się jako kandydat Południowego-Wschodu Ukrainy. Swoją decyzję uzasadnił niemożnością prowadzenia kampanii wyborczej w warunkach "zagrożenia dla życia". Dwa tygodnie temu Cariow został pobity w Kijowie przez bojówkarzy "Prawego Sektora".

Polityk ujawnił też, że od początku jego udział w kampanii wyborczej miał określony cel polityczny. Moim głównym celem było wykorzystanie statusu kandydata dla tego, żeby dotrzeć z głosem Południowego-Wschodu do mieszkańców pozostałej części kraju, w tym do Zachodu Ukrainy - wyjaśnił.

Cariow wezwał do rezygnacji także innych kandydatów odwołujących się do południowo-wschodniego elektoratu: Piotra Symonenko, Michaiła Dobkina, Siergieja Tyhypko i Renata Kuźmina. Nie możecie nie rozumieć, że uczestnicząc w tych wyborach gracie na rzecz bezprawnej "władzy" i legitymizujecie nie tylko ją, ale i podjętą przez nią decyzję rozpoczęcia wojny domowej przeciwko wschodnim regionom! Ryzykujecie, że znajdziecie się w roli zdrajców interesów swoich wyborców, którzy teraz w akcjach protestacyjnych bronią swojej ludzkiej godności i prawa do zachowania rodzimej kultury, języka i tradycji - czytamy w apelu Olega Cariowa.

Jacek C. Kaminiński


drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:



Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
Kraków
Socialists/communists in Krakow?
Krakow
Poszukuję
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek
"PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
Lca

Więcej ogłoszeń...


25 listopada:

1917 - W Rosji Radzieckiej odbyły się wolne wybory parlamentarne. Eserowcy uzyskali 410, a bolszewicy 175 miejsc na 707.

1947 - USA: Ogłoszono pierwszą czarną listę amerykańskich artystów filmowych podejrzanych o sympatie komunistyczne.

1968 - Zmarł Upton Sinclair, amerykański pisarz o sympatiach socjalistycznych; autor m.in. wstrząsającej powieści "The Jungle" (w Polsce wydanej pt. "Grzęzawisko").

1998 - Brytyjscy lordowie-sędziowie stosunkiem głosów 3:2 uznali, że Pinochetowi nie przysługuje immunitet, wobec czego może być aresztowany i przekazany hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

2009 - José Mujica zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich w Urugwaju.

2016 - W Hawanie zmarł Fidel Castro, przywódca rewolucji kubańskiej.


?
Lewica.pl na Facebooku