Były doradca Donalda Tuska w zarządzie PKN Orlen

[2014-09-24 21:23:43]

Igor Ostachowicz, który przez siedem lat był ministrem w kancelarii premiera odpowiedzialnym za komunikację społeczną, został nowym członkiem zarządu PKN Orlen. Dochody na tej posadzie w ostatnich latach przekraczały 2 mln zł rocznie. Prezes tego koncernu zarabia łącznie ponad 3 mln zł rocznie, a jego zastępcy dostają wynagrodzenie ok. 2-2,7 mln zł rocznie.

Ostachowicz został powołany do zarządu Orlenu bez konkursu przez ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, który ma prawo mianować jednego członka zarządu tego koncernu.

Ostachowicz nigdy nie miał nic wspólnego z branżą paliwową. Zajmował się PR i pisaniem książek. Pod pseudonimem opublikował książkę "Potwór i panna", a pod własnym nazwiskiem wydał powieść fantastyczną "Noc żywych Żydów". Dwa dni temu dotychczasowa rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła, że po odejściu z kancelarii premiera Ostachowicz będzie pisał książki.

Według komunikatu Orlenu Ostachowicz został powołany na kadencję, która upłynie po przyjęciu przez akcjonariuszy Orlenu sprawozdania za 2016 r. A to powinno stać się w połowie 2017 r.

drukuj poleć znajomym poprzedni tekst następny tekst zobacz komentarze


lewica.pl w telefonie

Czytaj nasze teksty za pośrednictwem aplikacji LewicaPL dla Androida:Konferencja naukowa
Uniwersytet Warszawski
21-22 października
Poszukuję
WYSTAWA: Jeśli dziś padnie Madryt, jutro padnie Warszawa. Polskie wątki w wojnie domowej w Hiszpanii
Warszawa, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, Galeria
7 lipca - 1 października 2023
Polscy Hodżyści
Partia lewicowa na symulatorze politycznym
Discord
Teraz
Historia Czerwona
Komintern (SH)
Discord Sejm RP
Polska
Teraz
Szukam książki
Poszukuję książek

Więcej ogłoszeń...


22 września:

1792 - Francja: Zniesienie monarchii i ustanowienie Republiki Francuskiej.

1932 - Urodził się Algirdas Brazauskas, centrolewicowy polityk litewski.

1938 - Urodził się Dean Reed amerykański muzyk rockowy, aktor o lewicowych poglądach, zwany Czerwonym Elvisem. Wyemigrował do NRD.

1947 - W Szklarskiej Porębie rozpoczęła się konferencja 9 partii komunistycznych. Utworzono Biuro Informacyjne Partii Komunistycznych i Robotniczych (Kominform).

1953 - W Dakarze urodziła się Ségolène Royal, francuska polityk, członkini Partii Socjalistycznej. W 2007 kandydatka PS w wyborach prezydenckich.

2002 - Niemcy: Rządząca koalicja SPD-Partia Zielonych wygrała wybory do Bundestagu.


?
Lewica.pl na Facebooku