Warszawa: Ikonowicz i Palikot przeciwko eksmisji (film)
[2011-10-25 10:08:33]
W zamian zaproponowano im przewiezienie do ośrodka oddalonego od Warszawy o 160 km. W domu zamieszkiwało 50 osób, w tym 19 dzieci do 10 roku życia. Większość z nich przyjechała do Warszawy, ponieważ tutaj najłatwiej znaleźć zatrudnienie. Także tutaj dzieci uczęszczają do szkół i przedszkoli. Ci, którzy nie zechcieliby się przenieść na prowincję usłyszeli, że mają załatwić sobie miejsce pobytu samodzielnie. Tymczasem powszechnie znany jest fakt, iż warszawskie ośrodki dla osób bezdomnych są przepełnione i praktycznie nie ma w nich miejsc. Zrozpaczeni mieszkańcy zwrócili się o pomoc do Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej. 22 października działaczki i działacze KSS przyjechali do ośrodka, aby wspólnie z mieszkańcami podjąć ich obronę przed wyrzuceniem z budynku. Około 40-tu, jeszcze przebywających w ośrodku mieszkańców, postanowiło, że nie wyprowadzą się dobrowolnie. Pozostaną w budynku przynajmniej do czasu, w którym zapadnie wyrok sądu nakazujący opuszczenie ośrodka. Mieszkańcy upoważnili Piotra Ikonowicz do reprezentowania ich interesów w sporach z władzami miasta, ośrodkami pomocy społecznej i przed sądem. Piotr Ikonowicz oświadczył, że podejmie działania zmierzające do tego, aby miasto wzięło odpowiedzialność za zadłużenie spowodowane przez Tarkowską i losy mieszkańców ośrodka. Pani Tarkowska przyznała, że budynek jest zadłużony na około 300 tys. złotych. Twierdziła, że przyczyną zadłużenia jest brak regularnych wpłat od mieszkańców. Mieszkańcy domu przedstawili pokwitowania wpłat. Ludzie są oburzeni, że mimo uiszczania przez nich regularnych opłat fundacja zadłużyła budynek. Okazało się, że niektórzy z nich oddali już w październiku na rzecz ośrodka całe swoje dochody i nie mogą się wyprowadzić, bo aż do listopada nie otrzymają już żadnych pieniędzy. Matki sprzeciwiają się wyjazdowi poza Warszawę, ponieważ nie chcą, aby ich dzieci, po raz kolejny, w środku roku szkolnego musiały zmieniać placówkę oświatową, w której i tak, ze względu na bezdomność i ubóstwo trudniej niż innym było im się zaaklimatyzować. 24 października, na zaproszenie KSS, ośrodek odwiedził Janusz Palikot. Na konferencji prasowej oświadczył, że to, co zobaczył w ośrodku jest barbarzyństwem. Powiedział, że nawet schroniska dla zwierząt są kontrolowane, natomiast nad placówkami, w którym przebywają osoby bezdomne nie ma żadnej kontroli. Ludziom odbiera się pieniądze i w zamian serwuje się ich dzieciom mięso z robakami. Janusz Palikot oburzał się nie tylko warunkami sanitarnymi panującym w ośrodku i sposobem traktowania ludzi, ale także faktem, że ludziom przebywającym w takich ośrodkach nie zapewnia się pomocy prawnej w uzyskaniu mieszkaniu i odpowiedniego zatrudnienia. |
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Materializacja frustracji i gniewu
- Pod prąd!: Trzaskowski połknie lewicę
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Nauka o religiach winna łączyć a nie dzielić
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Syndrom Pigmaliona i efekt Golema
- Blog Radosława S. Czarneckiego: Mury, militaryzacja, wsobność.
- Warszawska Socjalistyczna Grupa Dyskusyjno-Czytelnicza
- Warszawa, Jazdów 5A/4, część na górze
- od 25.10.2024, co tydzień o 17 w piątek
- Fotograf szuka pracy (Krk małopolska)
- Kraków
- Socialists/communists in Krakow?
- Krakow
- Poszukuję
- Partia lewicowa na symulatorze politycznym
- Discord
- Teraz
- Historia Czerwona
- Discord Sejm RP
- Polska
- Teraz
- Szukam książki
- Poszukuję książek
- "PPS dlaczego się nie udało" - kupię!!!
- Lca
10 stycznia:
1859 - Urodził się Francesc Ferrer i Guàrdia, katoloński anarchista, twórca nowoczesnego, świeckiego modelu szkoły.
1927 - Urodził się Otto Stich, szwajcarski polityk; z ramienia Socjaldemokratycznej Partii Szwajcarii w latach 1983-95 był członkiem Rady Związkowej (rządu).
1967 - Zmarł Henryk Wachowicz, łódzki działacz socjalistyczny. W 1946 jedyny niekomunistyczny wiceminister Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, potem poseł na Sejm Ustawodawczy.
1969 - Szwecja jako pierwsze państwo zachodnioeuropejskie uznała Wietnam Północny.
1981 - W Salwadorze rozpoczęła się generalna ofensywa lewicowych partyzantów z FMLN.
1985 - Daniel Ortega został prezydentem Nikaragui.
1990 - 19 górników zginęło w wyniku wybuchu metanu w KWK „Halemba” w Rudzie Śląskiej.
2010 - W II turze wyborów prezydenckich w Chorwacji socjaldemokrata Ivo Josipović pokonał Milana Bandicia - także socjaldemokratę.
?